A A A K K K
людям із порушенням зору
КНП(комунальне некомерційне підприємство)"Центральна районна лікарня Подільського району Куяльницької сільської ради"
Одеська область

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я КІСТОК  ТА СУГЛОБІВ У ПОХИЛОМУ ВІЦІ

Дата: 18.09.2024 12:59
Кількість переглядів: 69

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я КІСТОК  ТА СУГЛОБІВ У ПОХИЛОМУ ВІЦІ

 Старість – це період життя, коли виникає багато фізіологічних змін, включаючи зміни в структурі та функціональності кісток та суглобів. Це може призвести до зниження мобільності, рухливості та спроможності виконувати повсякденні дії.

Однак, існує багато способів збереження здоров’я кісток та суглобів у похилому віці. Тютюнников Дмитро Олександрович, лікар-ортопед-травматолог дає рекомендації по збереженню здоров’я суглобів і кісток.

Розглянемо кілька з них:

-Контроль ваги тіла. Надлишкова вага набагато швидше погіршує стан і так вразливих з віком суглобів нижніх кінцівок, що призводить до розвитку деформуючих артрозів та потребі в протезуванні.

-Збалансована дієта є важливим фактором для збереження здоров’я кісток та суглобів у похилому віці.

-Необхідно включати до їжі достатню кількість кальцію та вітаміну D, що допомагають зберігати кісткову масу. Кальцій можна знайти в молочних продуктах, овочах та рибі. Вітамін D синтезується в організмі під впливом сонячного світла, а також може бути знайдений у рибі, яєчному жовтку та молочних продуктах.

-Регулярна фізична активність Регулярна та дозована фізична активність є важливою для збереження здоров’я кісток та суглобів. Вправи з навантаженням допомагають зміцнити кістки та підтримувати м’язову масу, що зменшує ризик падінь та травм. Це можуть бути прогулянки, плавання, йога або танці.

-Умови навколишнього середовища: наявність порогів, великої кількості складних східців, нерівного грунту або покриття двору, високі бордюри, погане освітлення вночі часто сильно підвищують ризик падіння, яке з віком частіше призводить до переломів.

-Нехтування рекомендаціями лікаря в потребі додаткової опори чи ортопедичних засобів. Постійний біль в ураженому суглобі призводить до порушення якості ходи та збільшенню ризиків падінь. Додаткова опора розвантажує кінцівку, яка болить та вирівнює ходу.

-Супутні захворювання та нехтування рекомендаціями лікарів - невролога, кардіолога, терапевта, офтальмолога. Запаморочення, слабкість, часті втрати свідомості неминуче призводять до падінь та ушкоджень кісток та суглобів

-Поганий зір, що не дозволяє побачити та правильно зреагувати на перешкоду. Ось чому важливий не лише візит до офтальмолога, а й притримання всії його рекомендацій: використання крапель, вчасне оперативне лікування, підбір окулярів та їх вчасне використання (неприпустимо ходити в окулярах для читання).

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень